Wednesday, October 18, 2017

DUBAI

Podczas tegorocznych wakacji miałam przyjemność spędzić kilka dnia w Dubaju,  w hotelu Atlantis the Palm.
During this holiday I had occasion to spending a few days in Dubai, at the Atlantis the Palm hotel.


Na przestrzeni kilku lat Zjednoczone Emiraty Arabskie stały się bardzo modnym miejscem na wakacyjny urlop. Szczególną popularnością cieszy się Dubaj. Mimo, że wyjazd w tamte strony wiąże się z niemałym wydatkiem, to gwarantowana pogoda i chęć poznania tamtejszej kultury przyciąga coraz więcej turystów. Głośno ostatnio jest w mediach na temat nowego projektu Małgorzaty Rozenek- Majdan, która wraz ze swoim mężem postanowiła sprawdzić co do zaoferowania ma Dubaj. I mimo wielu negatywnych komentarzy na temat sesji gdzie obydwoje opływają w luksusach i złocie, wiem że program ten obejrzą miliony widzów, bo kto z nas nie jest ciekaw tajemnic jakie skrywa Bliski Wschód?
Over the past few years, the United Arab Emirates has become a very fashionable place for holiday. Dubai is especially popular. Although the trip to these place is associated with big financial expense, the guaranteed weather and the desire to know the culture is encourages more and more tourists to visit this wonderful place. Recently in the media is loud about the new Małgorzata Rozenek- Majdan project, who together with her husband Radkiem decided to check out what Dubai has to offer. And despite the many negative comments about a photo shoot where both swim in luxury and gold, I know that this program will be watched by millions of viewers, because all of us are curious what secrets are hided by the Middle East?
Zacznijmy od tego, że do Dubaju lecieliśmy z Warszawy linia Wizzair. Był to najtańszy oferowany lot w tym czasie. Trwa on ok 6 godzin, i niestety standard jaki zapewniają linie Wizzair powoduje, że loty powyżej 2 godzin są bardzo uciążliwe dla kręgosłupa i nóg. Pierwsza noc po przylocie spędziliśmy w hotelu Atana. Jeśli nie przylatujecie do Dubaju z samego rana nie ma sensu płacić za dodatkowa noc w Atlantisie. Po przylocie wzięliśmy taksówkę z lotniska. Ze względu na ceny ropy, taksówki w Emiratach Arabskich są stosunkowo tanie. Trzeba natomiast uważać na to ile płacimy za tzw. "zamkniecie drzwi" oraz czy jest to zwykła taksówka czy luksusowy, prywatny transport. Recepcja hotelu Atana wygląda olśniewająco. Ciężko oderwać wzrok od idealnie wypolerowanych marmurowych ścian i podłóg, w które idealnie odbijają światło największego żyrandola jaki w życiu widziałam. Standard pokoju również będzie spełniał oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Co rozczarowuje, to mimo pięknego widoku na panoramę miasta drzwi balkonowe we wszystkich pokojach są zablokowane. W cenę pokoju wliczone jest śniadanie. Jedzenie było poprawne, z przewagą na minus.
We flew to Dubai from Warsaw by Wizzair airline. This was the cheapest flight offered at this time. It takes about 6 hours, and unfortunately the standard that Wizzair lines offers make that every flight over 2 hours is very painful for spine or legs. The first night we spent in Atana hotel. If you do not arrive to Dubai early morning it does not make any sense to pay for an extra night in Atlantis. Upon arrival we took a taxi from the airport. Due to the price of oil, taxis in the Arab Emirates are relatively cheap. But you need to check a "close the door" price and make sure that it is not a luxury private transport. Atana's reception is dazzling. It is hard to stop to looking on a perfectly polished marble walls and floors that reflect the light of the biggest chandelier I've ever seen. Standard room would meet the expectations of the most demanding tourists. What disappoints, despite the beautiful view on city skyline the balcony doors in all rooms are locked. Breakfast is included in the room price. The food was correct, with an advantage to minus.
 View from Atana
Atana Hotel
Po przeczytaniu wielu recenzji na temat hotelu Atlantis the Palm, mówiących o tym że zameldowanie trwa wieki postanowiliśmy pojawić się na miejscu o 12 (doba hotelowa zaczyna się o 15). Zupełnie nie zgodzę się z opiniami krążącymi w internecine. Nasze zameldowanie trwało mniej niż 10 minut. Na pokój trzeba było czekać do godziny 15 ale od razu po zameldowaniu mogliśmy korzystać ze wszystkich przywilejów gości hotelowych. Nasz bagaż został zabrany do przechowalni a my mogliśmy zacząć zwiedzanie hotelu. Celowo użyłam słowa "zwiedzać" ponieważ jest to ogromny obiekt, a w każdym zakamarku kryją się miejsca warte zobaczenia. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Lost Chambers Aquarium. Dziesiątki podwodnych tuneli zaprojektowanych na podobieństwo Atlantydy. Myślę, że słowa to za mało aby opisać to miejsce dlatego odsyłam Was do zdjęć. W środku jest absolutnie magicznie i jeśli jak ja, jesteś fanem życia podwodnego spędzisz w tym miejscu wiele godzin. Dla gości hotelu wstęp jest za darmo. Następnie podziwialiśmy podwodny świat w wielkim hotelowym akwarium. Zanim się obejrzeliśmy minęły 3 godziny i mogliśmy iść odebrać karty do pokoju. W recepcji poprosiłam o pokój na najwyższym możliwym piętrze. Hotel ma 22 piętra a nasz pokój znajdował się na 20. Wnętrze było piękne, ale nie to zwróciło moja uwagę od razu po wejściu. Cudowny widok sprawiał, że gdyby nie to że na zewnątrz było ponad 40 stopni siedziałabym na tarasie cały czas ;).
After reading many reviews about the hotel Atlantis the Palm, saying that check in takes forever, we decided to appear there at 12 (hotel check-in is at 15). I completely disagree with the opinions in the internet. Our check-in took less than 10 minutes. Though that we needed wait for room until 15:00, after check-in we could use all the privileges of the hotel guests. Our luggage was taken to the storage room and we could start exploring the hotel. Intentionally I used the word "explore" because it is a huge object, and in every corner are places worth seeing. At first we went to the Lost Chambers Aquarium. Dozens of underwater tunnels been designed in to image of Atlantis. I think the words are not enough to describe this place, so I am sending you to photos. The inside is absolutely magical and if like me, you are a fan of underwater life you will spend in this place many hours. For the hotel guests entry is free. Then we went to admire the underwater world in the big hotel aquarium. Before we realized 3 hours gone and we could collect our room cards. At the reception I asked for a room on the top floor. The hotel has 22 floors and our room was on the 20th. The interior was beautiful but not this caught my attention. Immediately after the entrance, I perceived wonderful view. If outside it would not be over 40 degrees I would sit on the terrace all day ;).

 Atlantis The Palm
View from Atlantis

Tak rozpoczął się nasz 6 dniowy pobyt w Dubaju. Uważam, że w okresie letnim, gdzie nawet w nocy ciężko oddychać a w ciągu dnia temperatury wynoszą 50 stopni, jest to maksymalny czas pobytu w tym miejscu. Hotel Atlantis oferuje pyszne jedzenie i masę atrakcji o czy będzie mój następny wpis. Opiszę również pełen kosztorys wyprawy do Dubaju.
It how we started our 6 day stay in Dubai. In my opinion in the summer, where even during the night hard to breathe and in day temperature is over 50 degrees, it is the maximum time of stay in this place. Hotel Atlantis offers delicious food and lots of attractions with I will describe in my next post. I will also add a full cost of Dubai trip.

You might also like

No comments